KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15891011
nr 1589 1011
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 65x53 cm, yttermått inklusive ram: 81x70 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
måndag 8 januari 2024
kl 19:45:28
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko